Európsky deň jazykov na našej škole

Publikované: 27. septembra 2024

Európsky deň jazykov na našej škole

26. september je už každoročne Európskym dňom jazykov. Tento deň je zároveň sviatkom, kedy ľudia naprieč celou Európou oslavujú jazykové vzdelávanie a jazykovú rozmanitosť , ktorá je nástrojom na dosiahnutie väčšieho porozumenia medzi národmi a kľúčom k zachovaniu bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.
Európsky deň jazykov sme oslávili aj na našej škole so žiakmi 2. stupňa, pre ktorých učitelia slovenského, anglického, nemeckého a ruského jazyka pripravili ponuku rôznorodých aktivít. Na chodbe vládol čulý ruch, vrava a spoločné úsilie riešiť úlohy zamerané na nárečové slová, ktoré charakterizujú regióny Slovenska, dopĺňanie hlavných miest,  dešifrovanie slov  a digitálne výzvy v anglickom jazyku, priraďovanie typických predmetov k nemecky hovoriacim krajinám a vítanie zahraničných hostí v Bratislave či cestovanie autobusom s turistami po krajinách s rozličnými kultúrami  a jazykmi, ktoré absolvovali žiaci učiaci sa ruský jazyk.
Ďalšie aktivity absolvovali žiaci aj na hodinách cudzích jazykov.
Sme radi, že as aj žiakmi našej školy pripojili s veľkej európskej rodine škôl, ktoré svojimi aktivitami podporili význam jazykového vzdelávania a bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy.