Malý krok, veľká zmena: Ako náš beh priniesol svetlo do Zambie

Publikované: 3. októbra 2024

Malý krok, veľká zmena: Ako náš beh priniesol svetlo do Zambie

Medzinárodná charitatívna organizácia Mary’s Meals poskytuje každý školský deň jedlo deťom v najchudobnejších krajinách sveta priamo v ich školách. Týmto spôsobom získavajú príležitosť na vzdelanie, ktoré im môže otvoriť dvere k úniku z chudoby. Cena stravy pre jedno dieťa na celý školský rok je iba 22 €. Mnohé z týchto detí prejdú až 5 kilometrov pešo, len aby si mohli v škole vychutnať teplé jedlo a lepšie sa sústrediť na učenie.
Naša škola v septembri nielenže odštartovala nový školský rok, ale aj svoj prvý celoslovenský charitatívny beh. Zapojili sme sa do tejto nádhernej iniciatívy s cieľom zabezpečiť stravu pre 621 detí v zambijskej škole. Aj keď sa nám podarilo vyzbierať len „menšiu“ sumu, dosiahli sme veľký skutok. Nasýtili sme dve deti na celý školský rok. Všetkým, ktorí sa zúčastnili, patrí obrovské ĎAKUJEM!
Váš beh pomohol zmeniť životný príbeh dvom deťom!